סטרואידים אנאבוליים- סוגי סטרואידים (אותיות א'-ד')

כותב: אולימפוס הקמת יעוץ תכנון ליווי בניית חדרי כושר
סטרואידים אנאבוליים - סוגי סטרואידים (אותיות א'-ד') 

 
מאמר שישי מתוך שמונה
 
במאמר זה אפרט על מספר רחב של סוגי סטרואידים פופולריים שונים, שילובי חומרים, וכימיקלים הנמצאים בשוק.

רשימת הסטרואידים היא לפי סדר א' -  ב' , וכל סטרואיד יקבל דירוג לפי יכולת השפעתו.

טבלת הדירוג תהיה לפי מספר כוכבים :

*  חלש   **  בינוני  ***  טוב   ****  טוב מאוד  *****  מעולה


אדיפוסינום -  ADIPOSINUM

זהו חומר על בסיס מים, מתחרים משתמשים בו לפני תחרות, תפקידו לשרוף שומן ולהגביר את חילוף החומרים בגופנו, יעיל ביותר עם דיאטה דלת פחמימות, דווח על תופעות אלרגיות בעיקר פריחות. החומר ניתן בהזרקה.

המינון IU  50 100 פעמיים ביום למשך 3 שבועות מקסימום.

דירוג - **+

אינסולין IGF1 INSULIN GROWTH  FACTOR 1

זהו חומר השייך לקבוצת האינסולינים של הפרוטאין ומכיל בתוכו שרשרת של 70 חומצות אמיניות. השפעתו של חומר זה הינה על השרירים, העצמות והסחוסים. חומר זה מגביר את תגובת המערכת העצבית וכן את חילוף החומרים-מטבוליזם בגוף.
השימוש באינסולין IGF1נעשה מאוד פופולרי בקרב מפתחי גוף (בודיבילדרים).תופעות הלוואי כוללות נשירת שיער והיפר אקטיביות. חומר זה מסוכן מאוד.

המינון הינוMCG25-75 במרווחים של 12 שעות.
יש אנשים שלוקחים אינסולין משולב במקביל ל IGF1ביחס של MCG25 לעומת
G I.U8אינסולין מסוג HUMULIN-Rהפועל תוך 30 דקות מרגע כניסתו לגוף.
דירוג - **

אלדאקטאזיד -  ALDACTAZIDE

תרופה זו אינה סטרואיד, נלקחת דרך הפה בעיקר לפני תחרות. מכילה חומר בשם אלדקאן וחומר משלשל. תרופה זו עוזרת להיפטר מהמים אשר נאגרים עקב כניסת אסטרוגן למערכות הגוף. יש להיזהר מאוד בשימוש בתרופה זו כיוון שהיא גורמת להתייבשות במהירות רבה. אין להשתמש בתרופה זו עם סוג משלשל אחר.
דירוג - **

אלדקטון -ALDACTONE 

SPIRONOLACTONE 25MG TABS 50 TABS/BOTTLE
זוהי תרופה הנלקחת דרך הפה , על בסיס מים, תפקידה לשנות את ההשפעה של חומר שנקרא אלדוסטרון ( ALDOSTERONE) שהוא ההורמון האחראי על כמות האלקטרוליטים והנוזלים בגוף. תרופה זו משתמשים לחיטוב הגוף או לפני הופעה, בעזרתה יפריש מים מהגוף ויראה חטוב. תרופה זו יעילה במיוחד לספורטאים שבגופם נשאר עודף מים הנוצר מרמה גבוהה של אסטרוגן בגוף.
במקור תרופה זו ניתנת לבעלי לחץ דם גבוה, היא טובה מאוד לנשים עקב ההשפעות האנדרוגניות הנוצרות אצל נשים, בכדי לדכא ולהחזיר למצב נורמלי את התופעות האנדרוגניות.גברים משתמשים בתרופה זו בכדי למנוע גניקומאסטיה עקב עודף אסטרוגן.לתרופה זו תופעות לוואי כגון; כיווץ שרירים, לחץ בחזה, ולפעמים גורם לסחרחורות. יש לדעת כיצד להשתמש ויש ולהיזהר בלקיחת תרופה זו.
המינון הוא 1-2 טבליות בין 1 שבוע ל 3 שבועות.  
דירוג - **

אנבאר -ANAVAR  

 OXANDROLONE 2.5MG TABS 100 PER BOTTLE
זהו סטרואיד הנלקח דרך הפה והוא מאוד אנאבולי בתכונותיו ולכן הוא מאוד פופולרי הן לגברים והן לנשים. בדרך כלל מוסיף כוח וכן ניתן להשתמש בו לפני תחרות,  אינו אוגר מים, ולמרות שהשימוש בו תוך כדי דיאטה לא מביא לתוצאות גדולות, נלקח כתוספת לסטרואידים אחרים ואז משיג תוצאות טובות כגון טסטוסטרון או דיאנבול. לבדו הוא אינו מביא לתוצאות גדולות במשקל או בנפח שרירים, הוא אינו ארומטי אפילו בשימוש לזמן ארוך. ישנם אנשים אשר 3-6 טבליות ביום משפיעות עליהם בצורה טובה מאוד.
המינון בדרך כלל גדול בין 10 20 טבליות ביום.

דירוג - ***   

אנבוליקום ויסטר - ANABOLICUM VISTER

QUINBOLONE 10 MG PER CAPSULE / 30 PER CAPSULES  
זוהי תרופה בעלת תופעות אנדרוגניות מועטות ביותר, מיוצרת באיטליה, חומר זה יחסית חלש ולא מביא לתוצאות משמעותיות, אנשים אשר השפיע עליהם תרופה זו באופן טוב, היו אלו שהשתמשו בכמות של פי 3-4 מהמינון המקובל, נשים אוהבות להשתמש בחומר זה, ההשפעה מורגשת תוך זמן קצר.
המינון הוא MG  30  ליום.
דירוג - **

אנאדרול - ANADROL

   OXYMETHOLONE 50MG TABS 100 TABS/BOTTLE

מופיע גם בשם אנפולון 50  ANAPOLON 50המיוצר באנגליה, זוהי תרופה הנלקחת דרך הפה והינה הסטרואיד החזק ביותר שקיים. בדרך כלל השימוש בו גורם לתוספת כוח ועלייה במשקל השרירים, חומר זה רעיל לכבד ובעל השפעה ארומטית גדולה. התרופה שייכת לקבוצת אלפא-אלקלאיד 17. ספורטאי המשתמש בתרופות מהסוג הזה חייב לשלב אותו בתרופות אנטי - אסטרוגניות, וזאת כדי למנוע גם את תופעת ה"גניקומאסטיה". חומר זה בעל כושר אנאבולי גבוה וכושר אנדרוגני גבוה וגורם בו זמנית לעלייה במשקל ובכוח אך בו זמנית גורם לפעמים לתופעות לוואי קשות מאוד כיוון שהוא לעיתים חזק מדי לגוף, ולפעמים נותן הרגשת חולי, כאבי ראש ועוד. כאשר תרופה זו אינה משולבת עם תרופה אנטי אסטרוגנית,יכולה לגרום לגניקומאסטיה, אצל גברים. תרופה זו אוגרת מים ולעיתים יכולה לגרום ללחץ דם גבוה, נמצא כי בשימוש ארוך ביותר, יכול לגרום לסרטן בכבד.
המינון הוא עד 2 טבליות ליום ומחזור קצר בין 4 ל 5 שבועות.
דירוג - ***

אנדרוקסון - ANDROXON

 TESTOSTERONE UNDECANOATE CAPS 40MG CAPS 60/BOTTLE
 נמצא גם תחת השמות ; אנדריול ,  אנדסטור, רסטינסול והסטנסול. זהו סטרואיד הנלקח דרך הפה. אינו שייך לקבוצת אלפא-אלקלאיד 17 ולכן אינו מסוכן לכבד ובעל תופעות לוואי שליליות מועטות. התרופה עצמה בעלת רמה אנאבולית ואנדרוגנית גבוהה כאחד. באמצעות תרופה זו מגיעים לשיעור ניכר בכוח ובמשקל במהירות וכן לעליית כמות הגליקוגן בגוף, כלומר תרופה זו נותנת את כל התכונות אשר נמצאות בהזרקה של טסטוסטרון אולם בצורה הרבה יותר בטוחה. תרופה זו אינה מורידה את רמת ייצור הטסטוסטרון בגוף כאשר היא נלקחת ברמה של מתחת ל- MG280 ביום.
המינון הרגיל הוא MG120 160 פעמיים עד שלוש בשבוע או בין MG40 120 ליום.
המינון היעיל המומלץ ליום נע בין MG120  ל MG200 אולם יש לפזר את הכמות בין כל שעות היום בצורה שווה.
דירוג - ****

אסיכלן - ESICLENE

 2CC AMPULE 6 PER BOX
זהו סטרואיד על בסיס מים הניתן בהזרקה ומשולב עם תמיסה בעלת חומר המשכך כאבים למנוע את כאבי הדלקת. לסטרואיד מטרה אחת: הוא נועד ליצור דלקת בשריר, דלקת אשר גורמת לנפיחות השריר ומראה קשיח, יעיל במיוחד לשרירים קטנים כגון: יד קדמית , תאומים , יד אחורית וטרפז. הסטרואיד מקנה לשריר חיטוב ומקשה אותו לתקופה של 20-30 שעות. החומר מוזרק ישירות לשריר. הזריקות מומלצות לקבוצת שרירים אחת או שתיים לכל היותר. ספורטאים משתמשים בזאת בכדי להשיג קשיחות וקשיות במיוחד ביד הקדמית , וזה נעשה לילה לפני תחרות. ישנם כאלו המשתמשים בסטרואיד אחת לשבוע, בכדי להשיג גודל וקשיות בשרירים מסוימים. בעל תוצאות טובות בשימוש נכון.
המינון הוא CC2 לשריר, בכל פעם.
דירוג: **

אקופויז -EQUIPOISE 

EQUIBOLD, BOLDENONE, UNDECYLNATE

50CC  - 10CC AMPULE

זהו סטרואיד על בסיס שומן שיוצר במקורו לסוסים וחיות ונעשה נפוץ ביותר לשימוש אצל ספורטאים. לתרופה רמה אנאבולית גבוהה ורמה אנדרוגנית נמוכה מה שעושה אותו מאוד בטוח לשימוש . הסטרואיד גורם לפיתוח מסת השרירים וגם נותן חיטוב לשריר. הוא מונע הצטברות של מים בגוף וגם אינו פוגע בייצור טסטוסטרון טבעי ע"י הגוף. ספורטאים שהשתמשו  בתרופה זו דיווחו על תוצאות טובות ומעט מאוד תופעות לוואי שליליות. מתחיל להשפיע לאחר 3-4 ימים ומשך השפעתו 12-14 ימים.

המינון הוא   CC3-6לשבוע.
דירוג:***

אקטיבין  - ACTIVIN

זוהי הגירסה הספרדית של ננדרולון - פניל-פרופיונאט שהוא במקורו נקרא דורבולין נא לא להתבלבל עם דקה- דורבולין הידוע, מגיע באמפולות של  MG10, 4 אמפולות בחפיסה. 

דירוג - **

בולסטרון  - BOLASTERONE        

  MYAGEN AMPULE 30CC
במקור חומר זה נלקח בטבליות והיה דומה בפעולתו לדיאנבול.
חומר זה מופיע באמפולות והוא נפוץ מאוד, לכאורה מכילה התרופה שילוב של כמה סטרואידים בתערובת מופלאה שאמורה להניב תוצאות מעולות. ספורטאים האמינו שהתוצאות מובטחות, אולם כל זה הופרך, ונתגלו המון זיופים ע"י חברות פירטיות בשמות שונים : UCLA BOLASTERONE , NEW BOLASTERONE , BOLASTERONE DEPOT
ההמלצה היא להימנע משימוש בתרופה זועקב אי ודאות לאמיתות התרופה.
דירוג - **  

גלומיד CLOMID

CLOMIPHENE CITRATE OMIFIN 50MG TABS
תרופה זו אינה סטרואיד. זוהי תרופה של אסטרוגן סינתטי הניתנת לשם הגברת הפריון אצל נשים. לגברים משמשת תרופה זו להגברת פעילות האשכים, בתום השימוש בסטרואידים. תרופה זו מונעת גניקומאסטיה בזמן לקיחת חומרים בעלי השפעהארומטית. משפיעה ישירות על ההיפופיזה במוח בעזרת הורמון הגואנדוטרופין, וגורמת לייצור טסטוסטרון בגוף. תרופה זו אמנם טובה אולם לא טובה כמו H.C.G    ונולבדקס.
המינון הוא MG50 ליום לחזור קצר של 2-3 שבועות.
דירוג - **

דורבולין DURABOLIN

NANDROLONE PHENLYPROPIONATE 50MG/CC 2 CC/ VIAL

סטרואיד זה כמעט זהה לדקה-דורבולין אולם זהו חומר המגיב יותר מהר. ניתן בהזרקה והוא בעל אורך חיים קצר. הוא נכנס למערכת הדם מהר מאוד ונעלם בתוך שבוע. 
המינון הוא 2 זריקות לשבוע של לפחות MG50 כל שלושה ימים.
דירוג - ***

דיאזיד - DYAZIDE

TRIAMTERENE 50 MG HYDROCHLOROTHIAZIDE 25 MG

זוהי במקור תרופה לייצוב לחץ דם גבוה. ספורטאים משתמשים בו להיפטר מעודפי מים לפני הופעה או תחרות. זהו משתן לולאה, בשעת השימוש יש לשמור על מאזן המינרלים בגוף.
המינון הממוצע הוא 1-2 טבליות ליום לזמן קצר בדר"כ יומיים לפני תחרות.
דירוג - **

דיאנבול -  DIANABOL

METHANDROSTENOLONE 5MG/TAB 100/BOTTLE OR 10CC/VIAL 25 MG/CC

זהו הסטרואיד הנפוץ ביותר בכל הזמנים והוא הסטרואיד האנאבולי הראשון שיוצר, ע"י דר" ג'ון זילגר בשנת 1956. הינו יעיל ביותר לעלייה במשקל , שרירים ובכוח. נמצא בשימוש ע"י ספורטאים מאז שנות החמישים. במשך תקופה ארוכה היה היחיד מסוגו עד לתחילת שנות השבעים, כלומר שסטרואיד זה עמד במבחן הזמן. הבעיה הגדולה בשימוש בו היא שהוא חלק מקבוצת אלפא-אלקלאיד 17  והוא אנדרוגני ביותר, ויוצר תופעות לוואי שליליות רבות. באופן מעשי החומר הופך בגוף לאסטרוגן וגורם עם הזמן לתופעות לוואי בלתי הפיכות כגון פטמות בולטות, ובצקות. על כן יש להימנע ככל האפשר מסטרואיד זה לפני תחרויות. הוא טוב לשימוש בשלב של פיתוח מסה וכוח וכן לצורך עלייה בסיבולת, ולצרכים אלו זהו הסטרואיד הטוב ביותר. יחד עם השימוש בחומר זה חובה לשלב גם לקיחת חומרים אנטי אסטרוגנים בכדי למנוע הפיכת הדיאנבול לאסטרוגן. המחזור בסטרואיד זה צריך להיות קצר ככל האפשר. ישנה גירסה המיוצרת במקסיקו ונקראת METANDIABOL.

טווח המינון הוא   MG15-30 ליום בטבליות ליום או MG50-100 לשבוע בהזרקה.
דירוג - ****

דקה דורבולין -DECA-DURABOLIN

NANDROLONE DECANOATE 200MG/VIAL 1,2 CC
תרופה זו ניתנת בהזרקה, זהו סטרואיד נפוץ ופופולרי מאוד ונמצא בשימוש רחב מאור בעולם בכלל, החומר עצמו מאוד אנדרוגני ואנאבולי כאחד. מפתח כוח וגודל במהירות, בעל רעילות נמוכה לכבד וארומטי רק בכמויות גבוהות מאוד. טוב לשימוש עם כל סוגי הסטרואידים השונים. מקנה תוצאות טובות מאוד ובעל תופעות לוואי נמוכות ביותר. תרופה זו נשארת בגופנו עד כ- 12 חודשים , וחומרים מטשטשים למען לא יגלו בבדיקות  מעבדה לגילוי סטרואידים , עדיף לא לקחת זאת לפני תחרויות. מופיעה גם בתוצרת מקסיקו בשם DECA-JECTומגיע במינונים של MG PER ML25  ו   MG PER ML50 .
המינון הממוצע הוא MG  200-400 לשבוע , ולנשים MG50-100 לשבוע.
דירוג - ***

דקה נורלון -  DECA-NORALONE

Nandrolone decnoate 50 mg
זהו סטרואיד נפוץ מאוד והניתן בדרך כלל לאנשים המחילים להתנסות בלקיחת סטרואידים. זהו סטרואיד על בסיס שומני והוא נחשב לסטרואיד מאוד חלש אפקטיבית, מתאים לשילוב עם עוד חומרים,  וניתן דרך מרשם רופא. מגיעבאמפולות, עקב מינונו הנמוך צריכים לקחת אותו באופן תדיר כל יום ואפילו פעמיים ביום כדי שהשפעתו תורגש.
המינון הינו אמפולה של MG50 .
דירוג - *

דרייב  - DRIVE

BOLDENONE UNDECYLENATE 25 MG, METHANDRIOL DIPROPIONATE 30 MG
זהו סטרואיד על בסיס מים מתוצרת אוסטרליה המכיל 2 סוגי סטרואידים לנתינת מקסימום אפקט אנאבולי ומינימום אפקט אנדרוגני.
דירוג - **

לסיכום :

בצורה שבה היום אנו רואים את השימוש בסטרואידים , היחס שבין הסיכון לבין הפסקת התועלת הוא גבוה בצורה משמעותית לטובת הפסקת התועלת בשימוש בסטרואידים . כמות המינון של הסטרואידים לא משנה את קצב ההתפתחות של גופנו וזאת מפני שלסטרואידים יש קצב ''פירוק קבוע'' בגוף , כלומר הגוף יכול לפרק כמות מסויימת ומעבר לכך עודף הסטרואידים הנותר לא מועיל. המינון הממוצע אנטומית צריך להיות CC1 על כל 1 קילוגרם של משקל גוף. רוב סוגי הסטרואידים מפסיקים להניב תוצאות לאחר כ  -  6 שבועות לערך מתחילת המחזור ולכן יש לדעת להתאים את השימוש בהם. התוצאות לטווח הארוך של השימוש אינן ידועות עדיין במלואן. כלומר עלולות להיות תופעות לוואי נוספות מעבר למה שנכתב לעיל, ועל כן על הספורטאי לקחת על עצמו סיכון מחושב.

למאמר 7 מתוך 8